ГРИЩУК ЛЕОНІД АНДРІЙОВИЧ

Освіта: У 1982 році закінчив з відзнакою Тернопільський державний медичний інститут. З 1982 по 1984 клінічний ординатор кафедри фтизіатрії ТДМІ. З 1984 по 1998 роки працював лікарем Тернопільської обласної фтизіо- пульмонологічної МСЕК. З 2003 р. голова асоціації фтизіатрів та пульмонологів Тернопільської області. З 2007 року член Європейського респіраторного товариства.

Наукова діяльність: У 1991 році захистив кандидатську дисертацію на тему: ”Супровідні захворювання органів травлення та ентеральне засвоєння вуглеводів у хворих на туберкульоз легень”. У 2007 році захистив докторську дисертацію на тему: “Клініко-патогенетичне обґрунтування лікування та профілактики легеневих кровохаркань і кровотеч у хворих на туберкульоз”.

Наукові інтереси: діагностика, лікування і профілактика туберкульозу, невідкладні стани і супутні захворювання у фтизіатрії і пульмонології.

Наукові публікації: Автор 187 наукових праць, співавтор 3 монографій і 6 підручників та навчальних посібників (з яких 1 – англійською мовою), 3 інформаційних листів , 2 патентів на винахід.

Лікар вищої категорії за спеціальностями фтизіатрія, терапія. У 2010 р. нагороджений бронзовою медаллю «За заслуги перед Польським Товариством Захворювань Легень».