ЛИХАЦЬКА ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСАНДРІВНА

Освіта: Після закінчення Чортківського медичного училища три роки працювала медсестрою Вишнівецької номерної лікарні Тернопільської області. З 1965 по 1971 р. навчалась в Тернопільському державному медичному інституті, який закінчила з відзнакою. З 1971 по 1974 р. за направленням працювала спочатку терапевтом Збаразької райлікарні Тернопільської області, потім районним ендокринологом (з 1972 р). В 1974 р вступила до заочної аспірантури з терапії при кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Тернопільського державного медичного інституту, там же працювала старшим лаборантом кафедри, в нічний час в цей період працювала лікарем палати інтенсивної терапії кардіологічного відділення міської клінічної лікарні № 1 м. Тернополя. З 1976 р. – асистент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Тернопільського державного медичного інституту; 1993 р – доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, працювала завучем кафедри: з 2007 р. – доцент кафедри клінічної фармації, а 3 2016 - доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії.

Наукова діяльність: в 1981 році захистила кандидатську дисертацію на тему: "Вплив анаболічних стероїдів на згортальну систему крові у хворих ревматизмом", активно займається науковою роботою.

Наукові інтереси: ревматологія, кардіологія, ендокринологія, гастроентерологія.

Наукові публікації: Автор 220 наукових публікацій, співавтор підручника ʼʼПропедевтика внутрішніх хвороб із загальним доглядом за хворимиʼʼ: посібників ʼʼНевідкладні стани в практиці терапевта і сімейного лікаря, ʼʼНевідкладні стани в ендокринологіїʼʼ, 12 рацпропозицій, інформаційного листа.

Терапевт вищої кваліфікаційної категорії, куратор терапевтичного відділу Тернопільської комунальної міської лікарні №2.